CR024144F
Mfr.Part #
CR024144F
Manufacturer
Meritek
Description
RES SMD 4.14M OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
4.14 MOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%